Rendben A weboldalon sütiket (cookie) használunk a biztonságos böngészés és jobb felhasználói élmény biztosításához.
Az oldal használatával elfogadod a cookie-k használatát. Adatvédelmi tájékoztató

Szenet játék

Szenet játék leírása

Két személyes, a világ legrégebbi táblajátéka. Amellett, hogy az egyik legnépszerűbb táblajáték volt az ókori Egyiptomban, fontos vallási jelentőséggel is bírt: számos sírábrázoláson látjuk a halottat, amint egy láthatatlan ellenféllel, a Sorssal játszik. 8 éves kortól ajánlom.

Méretek:

70 x 23 cm ...Ára: 9 000 Ft

Tartozékok:
-10 db játékfigura (2 x 5)
-4 db dobópálca, ebből 2 db mind a négy oldalon egyenes, 2 db két oldala domború
-tartódoboz
-játékszabály

Szenet játék jellemzői

kézműves termék, készítette: tabubu33

színek

termékkód
1504135

feltöltve
2013. augusztus 4.

megtekintés
alkalommal

kedvencelés

Szenet játék szállítása

Lehetséges szállítási módok és díjai (Magyarországra)
Egy termék
vásárlása esetén
Több termék vásárlása
esetén összesen
Személyes átvétel 0 Ft 0 Ft

Szenet játék alkotója: tabubu33

tabubu33 Kiss Enikő vagyok. Gyerekkoromban lettem szerelmese az ókori kultúráknak, melyek közül 10 éves koromban Egyiptom mellett köteleztem el magam és egyiptológus lettem. Boltom neve (Tabubu) is egy egyiptomi történetben szereplő papnő neve. Az egyetemen lehetőségem nyílt kultúr-antropológiát és vallástörténetet is tanulni, így a múlt és a jelen komplex egésszé állt össze a lelkemben.

Az agyag szeretete is az egyetem alatt kezdődött. Fazekas szempontból rendkívül rossz fazekasnak számítok, mert hagyom az agyagot beszélni. Nem is tartom magam fazekasnak. Mindig csak egy körülbelüli elképzelés van a fejemben a készítendő tárgyról, amikor leülök dolgozni. Munka közben hallgatom az agyagot, figyelem, hogy mit mond és hagyom, hogy megvalósítsa önmagát. Néha veszekszünk is egy kicsit, de a végeredményben mindketten benne vagyunk...Éppen ezért a legtöbb tárgyamat kézi technikával készítem, korong használata nélkül. Kivételt ez alól a lámpák képeznek. A kézi technika során jobban érzem az agyagot, jobban rá tudom szánni azt az időt, amit megkövetel tőlem úgy az alkotás, mint maga az anyag és ezáltal én is egy szakrális időbe kerülök.

Közhelynek hangzik, hogy napjainkban a kézzel készült termékeknek nincs piaca. A tapasztalat valóban azt mutatja, hogy az emberek nem szívesen adják ki azt a nagyobb pénzösszeget, amit az alkotók az egyedi tárgyakért kérnek. Úgy gondolom, hogy a kézzel készült tárgyak árában igazából azt a sokévnyi tanulást, munkát, belefektetett energiát és tapasztalatot kell megfizetni, melynek eredménye az adott árgy és annak minősége, mely tulajdonképpen pénzzel nem mérhető.

Tárgyaimnak több csoportja van. Az elsősorban dísztárgy funkcióját betöltő lámpákban a fény és forma együttes hatását szeretem, azt a keleties hangulatot, melyet a lakásba varázsolnak. A régvolt és mai távoli kultúrák szeretete és megértése iránti vágy késztetett arra, hogy különböző történelmi kerámia rekonstrukciókat készítsek. Egy adott kultúra tárgyi világa, ezek elkészítése az adott korra és közösségre jellemző technikákkal, segít megérteni a közösség gondolkodásmódját és nem utolsó sorban életre kelti azt, mintegy lélekkel ruházza fel.

Szeretek kísérletezni az agyaggal, szeretem feszegetni a határait. Szeretek különböző anyagokból készült tárgyakat agyagra átértelmezni, mert így nagyon sokat tanulhatok ennek az anyagnak a törvényeiről. Tárgyaim között ilyen kísérlet eredményei az eredetileg fából készült kokeshi babák, úgy az ékszerek, mint maguk a tárgyak.

Másik kísérletezési területem a különböző égetési technikák kiprobálása, hisz ennek során megy végbe az agyagnak azon átalakulási folyamata, az a transzformáció, mely miatt tulajdonképpen a legősibb alkímiai tevékenységnek számít a fazekasság.

Az utóbbi időben érdeklődésem egyre inkább a japán teaszertartás, ezen belül is a teaeszközök felé fordult. A csavanok mindegyike egy-egy érzés a lelkemben, ezért is nem készítek túl sokat belőlük. Teljes egészében kézzel készülnek, egyetlen darab agyagból nyomkodással vagy hurkákból formázva. A formázás során keletkezett egyenetlenségeket nem simítom el, mert így érvényesül az agyag akarata a csészében. Ugyanez van a színek kiválasztásánál is. Van, hogy több hét eltelik egy-egy csésze nyers égetése és mázas égetése között, amíg a csésze megsúgja nekem, hogy milyen színt szeretne. Természetesen nekem is vannak már kikísérletezett színkombinációim és van, hogy már a készítés közben megszületik a vágy egy adott színre. Mivel ezeket a színeket több rétegben, esetleg foltban , egy kis, szájjal fújt eszközzel viszem fel a csésze felületére, valamennyi csésze színe egyedi lesz a színminta ellenére. A boltban megvásárolható csészék mellett lehetőség van rendelésre is a színkészlet alapján. Ez utóbbiak megtekintése viszont személyesen történik. Így már a tárgy készítésének megkezdése előtt elkezd kialakulni a személyes kapcsolat a csésze és jövőbeni tulajdonosa között. A színminták csavan formájú csészéken vannak, így a vásárló megközelítő képet alkothat arról, hogyan fog egy hasonlóan függőlleges felületen a majdani elkészült csészén hatni a választott színkombináció. Ha valaki valóban bennsőséges kapcsolatot szeretne a csészéjével, arra is van lehetőség, hogy saját maga készítse el.

Gyakorlati tudnivalók

A már meglévő árukészlet mellett lehetőség van egyedi tárgyak rendelésére is az előre egyeztetett feltételek mellett. Mivel kézzel dolgom, nincs két teljesen egyforma tárgyam, az egyformák is csak hasonlítanak egymásra. A tárgyak átadásánál előnyben részesítem a személyes átadást, de postázásra is van lehetőség, szintén előzetes egyezetetés után, az aktuális postai díjak mellett. Mivel a tárgyak törékenyek, törésbiztosítással postázom, ami emeli a szállítás költségét. A postázás költsége a vásárlót terheli.

kérdésem van a termékkel kapcsolatban

Ajánlott / Hasonló termékek