Kerámia sótartó, cukortartó diófa fedéllel

Vörösre égő agyagból korongoztam majd szikkadásakor szögletesítettem és megmintáztam. Fehér angobba mártottam. Első égetése után kék s...

népművész termék, készítette: agyagos
anyaga: kishajmási agyag, engob, kék színtest, kerámia máz, diófa, lenolaj
technika: kerámia, famegmunkálás

Kerámia sótartó, cukortartó diófa fedéllel

Kerámia sótartó, cukortartó diófa fedéllel leírása

Vörösre égő agyagból korongoztam majd szikkadásakor szögletesítettem és megmintáztam. Fehér angobba mártottam. Első égetése után kék színtesttel írókázással díszítettem, színtelen étkezési edényekhez gyártott kerámia mázzal égettem másodszor, 1020 fokon.
Famegmunkáló férjem készítette diófából a felnyitható tetőt amit lenolajjal vont be. Teljes magassága 16 cm, szélessége 12,5 cm. 1 kg só, cukor belefér.

Kerámia sótartó, cukortartó diófa fedéllel jellemzői

népművész termék, készítette: agyagos

színek

termékkód
3323796

feltöltve
2019. január 21.

megtekintés
alkalommal

kedvencelés

Kerámia sótartó, cukortartó diófa fedéllel szállítása

Személyes átvételre lehetőség van Budapesten a Batthyány téren, előre egyeztetett időpontban, vagy az ehhez közeli metró állomásokon.
Csomag feladás esetén arra törekszem, hogy mindig gondosan csomagoljak és ennek is köszönhetően évek óta nem érkezett törött vagy sérült kerámia a vásárlóimhoz.
Több kerámia edény vásárlása esetén célszerű több csomagot készítenem a törékenységre való tekintettel.

Lehetséges szállítási módok és díjai (Magyarországra)
Egy termék
vásárlása esetén
Több termék vásárlása
esetén összesen
háztól-házig futár előre fizetéssel 1 250 Ft 1 250 Ft
Foxpost automatába 1 000 Ft 1 000 Ft

Kerámia sótartó, cukortartó diófa fedéllel alkotója: agyagos

agyagos Meska interjú az alkotóval »

Üdvözöllek,Inóciné Judit kerámikus vagyok, férjemmel, Tiborral együtt dolgozunk.

Régóta szeretjük a népi fazekasság formavilágát és az edény készítésnek azt a technikáját ami távol áll a gyáripartól. Így nem csak egyszerivé és megismételhetetlenné válik egy használati tárgy, de számtalan előny is származik a kézi munkából.
Az egyik az, hogy kihalófélben lévő kézműves szakmai fogások maradhatnak életben, mint például a csípő bőr használata a korongozáskor vagy a fa lapicka segítsége. Ezek az eszközök és fogások sokszor a kész termékeken nem feltétlenül szembeötlőek, de akik együtt élnek velük és használják az edényeket, azok számára előnyösek. Például, miután a fület egy emberi kéz formálta meg, a bögre füle kézből-kézbe kerül.
Ehhez hasonló, jó tulajdonságaik miatt ajánljuk a kézműves fazekastermékeinket!

Arra is törekszünk, hogy a minket kiszolgáló tárgyak kedvességet sugározzanak magukból.
Mi ezek között a tárgyak között élünk, jól érezzük magunkat velük, szeretnénk ha ezt te is átélhetnéd.

kérdésem van a termékkel kapcsolatban

Ajánlott / Hasonló termékek