Színátmenetes piros-fehér, illetve fehér opálos üvegből készült. Minden oldala más és más árnyalatú. A fény hatására válik élettel te...

képzőművész termék, készítette: UvegLelek
késztermék, azonnal szállítható

anyaga: üveg, színes üveg
technika: üvegművészet

Nyári virág - Tiffany lámpa

Nyári virág - Tiffany lámpa leírása

Színátmenetes piros-fehér, illetve fehér opálos üvegből készült. Minden oldala más és más árnyalatú.

A fény hatására válik élettel telivé és játékosan festi meg környezetét, függetlenül attól, hogy íróasztalra, komódra vagy szekrényre kerül.

Tiffany technikával készült, vagyis, az üvegdarabokat forrasztás segítségével rögzítettem egymáshoz.

Az üveg kémiai úton nyerte el színét, ezért a kézzel festett üveggel ellentétben, nem pattogzik la róla a festék, nem kopik és nem fakul.

Ha megsérül egy üvegdarab, nem kell kétségbe esni, mert ki lehet cserélni, egyszerűen restaurálható.

Méretek:
- magasság: 19 cm
- szélesség: 19 cm

-----oOo-----
Ha ez a darab nem nyerte el a tetszésed, viszont tetszik az ahogyan dolgozom , kérd bátran egyedi ötleteid megvalósítását!

Nyári virág - Tiffany lámpa jellemzői

képzőművész termék, készítette: UvegLelek
anyag/összetevő

technika

színek

ajándék nekik

termékkód
3641612

feltöltve
2020. január 30.

megtekintés
alkalommal

kedvencelés

Nyári virág - Tiffany lámpa szállítása

Lehetséges szállítási módok és díjai (Magyarországra)
Egy termék
vásárlása esetén
Több termék vásárlása
esetén összesen
Futárszolgálat előre fizetéssel 3 500 Ft 3 500 Ft
Budapestre, előzetes egyeztetéssel, utánvétellel 2 500 Ft 2 500 Ft
Egyéb, egyeztetés után 2 500 Ft 2 500 Ft

Nyári virág - Tiffany lámpa alkotója: UvegLelek

UvegLelek
A nagybetűs ÉLET-be jogi egyetemi diplomával és az Ügyvédi Kamara tagjaként indultam.
Pár évnyi praxis után félbe hagytam az ügyvédi pályát. Meg kellett szabadulnom a hazugságok, az átverések és a csalások világából. Túlságosan érzékeny voltam ahhoz, hogy elviseljem azt, hogy az igazságszolgáltatás nem képes az emberi igazságot megvédeni, azt ami jár, hanem csupán a látszatot amit ilyen-olyan érdekek és befolyások hoztak világra.

Mire cseréltem le? Színekre, fényekre, árnyékokra, korlátok nélküli önkifejezésre, játékosságra és SZABAD, SZÁRNYALÓ LÉLEKRE !

Az ólomüveg elkészítésének újkori változatával, Tiffany technikával dolgozom 2017 novembere óta, amit autodidakta módon sajátítottam el.

Egyszerűen leírva: színes üvegdarabokat adott minta alapján kézzel kivágok, majd a széleit lecsiszolom. Alapos tisztítás után az üveg körvonalára rézfóliát ragasztok. A puzzle darabokat összeillesztem, majd a találkozási vonalakat mindkét oldalon forrasztással rögzítem.

Amíg egy sima felületű darab, pl. egy kép, viszonylag könnyen elkészül (függ a minta, motívum bonyolultságától), addig a lámpák, oszlopok, és a háromdimenziós dísztárgyak esetén már jóval nehezebb a helyzet - hiszen tökéletesen kimért, vágott és a megfelelő szögben illesztett darabok szükségesek, amelyeknek követniük kell az adott tárgy formáját és betartaniuk a gravitáció és a stabilitás törvényeit.

Az üveggel azért szeretek dolgozni mert egy csodálatos, nemes anyag, ami bár sokszor nem hagyja magát könnyen megmunkálni, mégis gyönyörű, csillogó és a fény erejének az ingadozásával folyamatosan változtatja árnyalatait. Teljesen más árnyalata van reggel, mint este és amíg nyári időszakban tündökölnek színei, addig télen visszafogottan festi meg környezetét.

Bármilyen motívummal szívesen dolgozom, mert minden megihlet amit látok vagy érzékelek: az emberek, az élővilág, az érzések, az illatok, az emlékek....

Egy - egy alkotás lényege nem a minőségi alapanyag, a szépség vagy a pénzben mért értéke, hanem az aprólékos, rengeteg munkaórát igénylő finom kidolgozás (bizonyára meg tudsz különböztetni egy olyan darabot amit hamar összecsaptak egy olyantól amit alázattal, tisztelettel és lelkiismeretesen készítettek )

Alkotásaimmal találkozhatsz különböző tematikus és kézműves vásárokban, illetve országos és nemzetközi képzőművészeti kiállításokon, versenyeken.

A célom az, hogy ÉRTÉKET ALKOSSAK, ÉRTÉKET ADHASSAK .

Mitől lesz értékes egy alkotás?

- nem a felhasznált alapanyag minőségétől - ennek csak pénzbeli értéke, ára van,
hanem
- attól, hogy egy életre szól,

- attól, hogy sokat jelent a számodra, mert csak neked készül,

- attól, hogy a motívumai, a színei, a formái kiváltanak belőled egy érzést, amit megszeretnél örökíteni,

- attól, hogy otthonodba fogadod, azért, hogy emlékeztessen valakire vagy valamire.

Hiszem, hogy a lélek megmutatkozik az alkotó keze alatt. Ebből is tied lesz egy darabka...

kérdésem van a termékkel kapcsolatban

Ajánlott / Hasonló termékek