Rendben A weboldalon sütiket (cookie) használunk a biztonságos böngészés és jobb felhasználói élmény biztosításához.
Az oldal használatával elfogadod a cookie-k használatát. Adatvédelmi tájékoztató

Romantika feketén-fehéren: sál-kendő

Romantika feketén-fehéren: sál-kendő leírása

Nemesen egyszerű, egyszerűségében nemes...

Először a fonal fogott meg, mert ez egy fekete és egy fehér szál sodrásából készült, ez az első ilyen fonalam. Ráadásul 100% gyapjú, igazi luxustermék, mégis nagyon finom fogású - szóval minden szempontból jó dolog, télére.

A sál formájánál szándékosan alakítottam ki a kettős hatást: egyrészt az alapformára a háromszög kendő jellemző, de a szélére kötöttem egy szélesebb fodros részt. Visszafogottan nőies lett, a fekete-fehér végletes színek ellenére.

Két darabból kötöttem, de nem varrással dolgoztam össze a két részt, hanem az egyik oldalán felszedtem a szemeket és szaporítással alakítottam a fodrokat. Így aztán sehol se kemény vagy feszes a végeredmény, lehet bátran nyújtogatni, húzni, csűrni-csavarni :))

Hordható hagyományos sálként (elöl egy csomóval), vagy hátulról előre hozva a szárakat, aztán csavarva hátradobva (aki a sikkes megoldásokat szereti), de lehet többszörösen a nyakba csavarintani, és egy csini sáltűvel lefogni. A képen látható sáltű kricsár munkája, keressétek bátran!

De ha csak a vállunk fázik, lejjebb lehet engedni, hogy csak a didergő részt fedje. Sőt, én kipróbáltam, úgy is, hogy a szárakat a hónalj alatt hátravezettem, és ott egyszeres csomóval rögzítettem - így olyan bolerós lett, de sajna nekem nem áll jól a mellkas-kiemelés ;)

A sálat dupla szállal kötöttem, így a végeredmény egy jó vastag, hőtartó nyakmelengető lett. Középrészen jó széles, nem kell attól félni, hogy kilógnak fázós részek :)

Ajánlom azoknak, akik szeretik a finom, egyedi kötöttet, és valami új formát szeretnének magukénak tudni, vagy épp ajándékozni...

Romantika feketén-fehéren: sál-kendő jellemzői

kézműves termék, készítette: ameva
anyag

technika

jellemző

színek

termékkód
648944

feltöltve
2009. december 14.

megtekintés
alkalommal

kedvencelés

Romantika feketén-fehéren: sál-kendő alkotója: ameva

ameva Alkotásaimat szeretém megosztani veletek - vagy legalábbis annak egy részét :)

Szívvel lélekkel készült mind... ahogy azt tanultam édesanyámtól :)

Ha még ennél is többet szeretnél megtudni rólam, akkor kérlek, keresd fel a meska blogját és olvasd el a velem készített interjút (2009. február 16.)

Éva