Magas, hengeres férfi fejfedő. Különböző elnevezései ismertek: fekete süveg, magyar süveg; Alacsonyabb karimájú volt az alföldi túri é...

kézműves termék, készítette: Borinemez
rendelésre készül, elkészítési idő: ~14 nap
A termék a képen láthatóval teljesen azonos lesz.

anyaga: gyapjú, textílfesték
technika: festett tárgyak, nemezelés

A kuponkódot regisztráció után a kosárban tudod érvényesíteni

vagy
Felhasználó fotó
{{user.name}}
{{user.email}}
Másik e-mail használata
Fizetési és szállítási mód
Bejelentkezés vagy regisztráció
{{ errors.invalidEmailMsg }} Folytatás
Regisztráció
Szállítási adatok
{{ errorMessage('name') }}
{{ errorMessage('email') }}
{{ errorMessage('user_name') }}
{{ errorMessage('password') }}
{{ errorMessage('password2') }}
{{ errorMessage('phone_number') }}
Szállítási cím
{{ errorMessage('country') }}
{{ errorMessage('zip_code') }}
{{ errorMessage('city') }}
{{ errorMessage('house_number') }}
{{ errorMessage('contract') }}
{{ errorMessage('captcha') }}
Jelentkezz be
{{ errors.loginErrorMsg }}
Belépés
Hiba történt a szállítási adatok lekérdezése közben! Hálózati hiba történt, kérjük próbáld újra!
A kuponkódot a kosárban tudod érvényesíteni
Összesen
Termék ára: {{ product.price }} Ft
Szállítási költség: {{ postagePrice }} Ft
Teljes összeg: {{ totalPrice }} Ft
{{ errors.missingPostageError }}

A vásárlás folyamatban van, kérünk, hogy ne kattints el az oldalról!
{{ errors.checkoutErrorMsg }}

Süveg a 16.sz.-ból

Süveg a 16.sz.-ból leírása

Magas, hengeres férfi fejfedő. Különböző elnevezései ismertek: fekete süveg, magyar süveg; Alacsonyabb karimájú volt az alföldi túri és kún süveg, az alacsony karimájú csákósüveget pedig a múlt század elején a Heves m.-i fiatalok hordták. A süveg használata a nemesi viseletben a 16?17. sz.-ban általános volt, sőt az asszonyok (Erdélyben) is feltehették, tollforgóval, sas-, daru-, kócsagtollal vagy bokrétával díszítették. A süveg a 17?18. sz.-ban lett a paraszti férfi fejviselet általánosan hordott darabja, sőt a felföldi tótság is átvette. Európában átmenetileg, a 18. sz. közepétől, a magyar huszárezredek révén csákó néven vált ismertté. A múlt század derekától a katonai viseletben és az alföldi parasztság körében, sőt a Dunántúlon az Esterházy uradalomban alacsonyabb béressüveg formában a század végéig használták leersztve elfedi a fület, nyakat.
A magyar nemesség előjogként viselt. 1848 után a kurta nemesek és a módos parasztság kedvelte.

Rendelésre készítem el ,fejméretnél a fület is bele kell mérni.Legalább két hét kell az elkészítése.5-6 cm a vastagsága. Gyapjúból vizes nemezeléssel készítem az alapanyagot ,textíl fetékkel festem feketére.

Süveg a 16.sz.-ból jellemzői

kézműves termék, készítette: Borinemez
összetevő

színek

típus
fizikai

termékkód
2803323

feltöltve
2020. augusztus 1.

megtekintés
alkalommal

kedvencelés

Süveg a 16.sz.-ból szállítása

Garanciát a termékeimre három hónapig vállalok.
Postaköltség futárral 1500 Ft (5 kg-ig), a feladástól számítva másnapra megérkezik . Budapesten személyesen átvételre van lehetőség. Postán maradandóval pl.: kisebb sálak kitűzők 750 Ft körül kerülnek.

Lehetséges szállítási módok és díjai (Magyarországra)
Egy termék
vásárlása esetén
Több termék vásárlása
esetén összesen
Személyes átvétel 0 Ft 0 Ft
Postai küldemény (elsőbbségi, ajánlott) előre fizetéssel 2 000 Ft 2 000 Ft
Gls Futárszolgálat 1 500 Ft 1 500 Ft

Süveg a 16.sz.-ból alkotója: Borinemez

Borinemez
A nemezelés és öt gyermekem bűvöletében élek. A magyar népi motívumokhoz,hagyományokhoz vonzódom,ha tudom bele csempészem az alkotásaimba. Vizes nemezeléssel készítem az alkotásaimat,a tűnemezelést díszítésre, apró részletek felrakására használom izgalmasabbá teszem vele a nemezeimet.Jelenleg a különböző anyagok összedolgozása foglalkoztat nuno technika.Szeretem a lágy puha anyagokat, ahogy a kezem között formálódnak ,alakulnak az elképzelésem szerint.

Több termék estén a valós postaköltséget kalkulálom ki, ami általában kevesebb,mint az automatikus válaszlevélben feltüntetett díj.

kérdésem van a termékkel kapcsolatban

Ajánlott / Hasonló termékek