Csináld magad: Tulipántos Kiskirály

Tulipánból paprika / Paprikából Jancsika / Jancsikából Kiskirály / Kiskirályból tulipán - ugye sokak számára ismerős ennek a kedves hajtogatós gyermekjátéknak a szövege? Egyszerűbb változatai papírból készülnek, de textilből vagy filcből is meg lehet varrni, hogy tartósabb, gyűrhetőbb eredményt kapjunk. A Tulipános Kiskirály a Meskán bohoka egyik slágerterméke - be is mutatja, hogy készül!

Bohokát a Tulipántos Kiskirályhoz különleges kapcsolat fűzi:


„A Meska-boltom első termékeként egy Tulipántos Kiskirályt  töltöttem fel. Azóta sok-sok kisgyereknek varrtam meg ezt a kedves játékot (remélem, örömmel használták, és használják azóta is). Most arra biztatok minden anyukát és nagymamát, készítsék el maguk a gyereknek ezt a sok szép percet ígérő darabot. Előbb egy papíron vázlatokat készítünk. Bátran rajzolgassunk, keresgéljük a nekünk leginkább tetsző formát, a papíron tudunk még változtatni, javítgatni.”

„Szükséges anyagok, eszközök:
Ha van egy vágólapunk, négyzetrácsos derékszögű vonalzónk és körkésünk, az jelentősen megkönnyíti számunkra a pontos vágást. De ezek hiánya senkit se tántorítson el, az első darabokat én is ezek nélkül készítettem! Szükségünk lesz egy világos árnyalatú A/4-es filclapra, ez lesz az alap, és zöld, piros, drapp maradék filcekre. Valamint hímzőfonalra hozzáillő színekben, varrótűre és ollóra. Mint a mellékelt ábra mutatja, nem árt, ha van egy kis kávé vagy finom tea is a munkaasztalon, és körülbelül két órányi munkakedv a lelkünkben.”

 


 

„Rajzunk alapján kiszabjuk az egyes részeket:

 


- 2db 7x20 cm-es alapot

- zöldből a leveles szárat és Jancsika ruháját;
- pirosból a tulipán szirmait ás a paprikát;
- drappból az arcot, amire előbb ráhímezzük a szemet, szájat;
- végül narancsból, barnából vagy sárgából a haját, amit felvarrás után az olló hegyével bevagdosunk.

 

Ne felejtsük el a versikét is felírni a munkánkra; később olvasástanuláshoz is jól jöhet.”

„Az egyes darabokat egyenletes öltésekkel rávarrjuk az alapra, vigyázva, hogy hajtogatáskor illeszkedjenek a formák.

 

Bátrabbak és türelmesebbek díszítgethetik még a művet hímzésekkel vagy gyöngyökkel – már amennyiben nagyobb gyereknek szánjuk az ajándékot, hiszen a kicsiket a gyöngy kóstolgatásra csábíthatja.”


 

„Végül a két oldalát egymáshoz öltögetjük körbe, nagyon figyelve, nehogy fordítva varrjuk össze (velem már többször is előfordult).


Máris gyönyörködhetünk elkészült művünkben, arra gondolva, milyen öröm lesz látni használat közben. Már csak a rendetlenség felszámolása van hátra...”


Bohoka más gyerekszelidítő játékaiért nézz körül a boltjában, róla pedig tudj meg többet a vele készült Meska-interjúban, ahol a Tulipántos Kiskirály elkészítési útmutatójának eredetijét is megtalálod!