Csináld magad: masnis karkötő

Stílusos kiegészítőkből soha nincs elég, és sokszor az utolsó pillanatban derül ki, hogy éppen olyanunk nincs, amilyenre szükségünk lenne. Ilyenkor jön jól, ha mi magunk is el tudjuk készíteni. Belinda útmutatásával nektek is sikerül!

Készítsünk láncszemsortSajnos nincs olyan portékám, amelyhez nem kellenek horgolási alapismeretek, horgolástanfolyamot viszont itt inkább nem indítanék.:) Tehát vágjunk a közepébe!


Készítsünk láncszemsort a csuklóméretnek megfelelő hosszúságra, egy sor rövidpálca, egy sor 3 ráhajtásos pálca (ez változhat a szalag méretének megfelelően), megint egy sor rövidpálca, egy sor legyező (5 félpálca 1 szembe).


Itt jön a ravaszság, a sor végén folytassuk az első 3 ráhajtásos pálcán 3-4 rövidpálcával, és a kezdő láncszemsor másik oldalán is ismételjük meg a legyezősort! A másik végen lévő 3 ráhajtásos pálcát is horgoljuk be 3-4 rövidpálcával (vagyis a legyezővel "körbehorgoljuk" a középen lévő, 3 ráhajtásos pálcasort), dolgozzuk el, és hagyjunk az összevarráshoz elegendő fonalat, mielőtt elvágjuk.

    
Húzzuk bele a szalagot

 

 

Az így elkészült, kötélhágcsószerű alapba húzzuk bele a kiválasztott szalagot minden kis "lépcsőfokba" belebújtatva. Legegyszerűbb a horgolótű segítségével, módszeresen áthúzni a szalagot a nyílásokon. (A két végén egy oldalon kell előbújnia a szalagnak, de "csalhatunk", kihagyva az utolsó előtti nyílást.) A szalag mérettől függően 65-75 cm hosszú legyen.


    
Varrjuk fel filcalapra

 

 

 

Gombostűvel illesszük rá a csíkot a kiválasztott filclapra, majd egyenletes öltésekkel, a legyezők mentén varrjuk rá a meghagyott fonallal, zsákvarrótűvel (vigyázva, hogy ne varrjuk oda a szalagot is). Vágjuk le a felesleges filcet úgy, hogy kb. fél centivel szélesebb legyen, mint a horgolt csík.


    

 

 

 

Várjuk körbe a filcet

 

 

 

 

 

Lehetőleg hajlított kisollóval vágjuk körbe a filcet a legyezők mentén, kis peremet hagyva úgy, hogy látsszon a filc.

 

 

 

 




    
 Kössük meg a masnit

 

Kössük meg a masnit. Ahhoz, hogy vízszintesen álljon, először csomóra és utána masnira kössük. A szalag végeit vágjuk csinosra és egyformára.


Ezek a karkötők lehetnek passzentosak (ám ekkor "négykezes", valaki másnak kell megkötnie), vagy lehetnek bebújósak. A méretet ennek megfelelően válasszuk meg.
 

 

Nem egyszerű, de a horgolás már csak ilyen technika! Kellemes kísérletezgetést!

 

Ha tetszett a csináld-magad leírás, ismerd meg jobban Belindát a vele készült Meska-interjú révén és látogass el a boltjába is!

 

További karkötők a Meskán:

 

 

beata26 - Bella nautica fehér karkötő, Meska BBhorsehairjewelry  - Régi csipke újrahasznosításával készült kézzel festett fa karkötő, Meska bfzita - horgolt, csipke hatású karkötő selyemszalaggal, Meska
 jullyet- Festett, valódi bőr karkötő, Harmónia karkötő, Ékszer, óra, Karkötő, 4 cm széles, kézzel festett marhabőr karkötő, Meska nbettus - Macaron karkötő, Meska dekopancs - Hundertwasser karkötő, Meska
CSILLAGüveg -  Éjfekete üveg kocka medál, karkötő, gyűrű és fülbevaló ékszerszett , Meska Gyeviart - Zöld kerámia ékekkel díszített karkötő, Meska ilovejewellery - Párizs karkötő,  Meska