Itt a tavasz, színesedik a világ!
Lehet, hogy egy kicsit elszürkültünk? Csupán 1-2 ezer színben tudunk gondolkodni, pedig az emberi agy félmillió szín befogadására, és elkülönítésére képes.
Hajdanában bezzeg, a XVII. században a francia gyárak tömegével ontották a párizsi divatpiacra az új meg új színárnyalatú kelméket. És bár a rokokó egyébként sem a fazonok visszafogottságáról volt híres, de a színek még a formák tobzódását is felülmúlták.
1781-ben leégett a párizsi opera, és 20 ember odaveszett a lángokban. A katasztrófa új divatszínek megalkotására ösztönözte a szabókat: operaégés-, operafüst-, és üszökszín. Abban az időben azonban még számtalan különös megnevezés született, mint például a herceg úr szilvája-, cserebogárköröm-, kacsanyak-, gyönge kén-, gyomorbajos ember-, londoni kéménykorom-, megvakart arcbőr-, marhavér vörös-, párizsi sár-, ökörszőr-, beteg spanyol-, vagy haldokló majomszín. Ezek után beláthatjuk, hogy mai színeink, és megnevezéseink igazán szegényesek...
Vannak azonban olyan színek, amik mindig uralják az aktuális trendet. Ide tartozik a fehér, a fekete, és a piros.
Kezdjük a leggyakoribb, ám megunhatatlan színünkkel, a feketével. Ez az a szín, ami ha kell komoly, ha kell feltűnő, ha kell szexis, de egy biztos: soha nem megy ki a divatból. Másik fantasztikus tulajdonsága, hogy szinte minden más szín illik hozzá, a kiegészítők kiválasztása sem kíván sok fejtörést. Azért ne felejtsük el azt sem, hogy a fekete a gyász színe, mivel ez a legsötétebb szín. Éppen ezért érdekes, sőt, káprázatos, mikor a fehérrel kerül éles kontrasztba. Ugyanis a fehér a legvilágosabb szín, a tisztaság jelképe. Ezért is pompáznak a menyasszonyok esküvőjük napján fehér álomruhákban.
Itt, az örök divatú színek sorában kell még megemlítenünk a legvidámabb, élettel teli, jobb kedvre derítő, szédületes színünket, a pirost. Romantikus, merész, és kihívó. Nem lehet rá nem odafigyelni, a vörös vonzza a tekintetet. Piros a vér. Piros a szív, a szerelem szimbóluma. Piros lámpa jelzi: tilos az út. A mesebeli Piroska is kedvenc ruhájáról kapta nevét. Mikulás is minden télen piros köpenybe öltözik. A szegedi papucs ugyancsak piros. Legkedvesebb virágaink, a rózsa, a szegfű, a pipacs, a tulipán, a muskátli pirosan díszlenek a kertben, a mezőn, a fehérre meszelt tornácon, és a városi házak erkélyein. Piros a húsvéti hímes tojás, a pünkösdi rózsa. Carmen piros virágot tűzött a hajába. A piros nem szolid, nem szerény, hanem drámai, kihívóan merész.
Öltözködésünkben nagy szerepet játszik az évszakok váltakozása. Télen a kedvünk nem túl feldobott, ilyenkor általában visszafogottabbak vagyunk az öltözködés terén is. És egyszer csak elérkezik, amikor végre ledobhatjuk a télikabátot, és jöhet a tavaszi. Hogy mi a különbség köztük? A színük! A tél puhább, melegebb színeit felváltják a harsogó, őrült sárgák, világító neonzöldek, a meglepő színkompozíciók: sárga kékkel, narancs lilával, valamint egyazon szín a létező összes árnyalatával. Az új évszak a színek kihívásával kezdődik, és ahogy melegszik az idő, úgy fordul át a választékosabb nyári színharmóniába. Akkor ismét a pasztellek veszik át az uralmat, a vaníliasárgától a halványzöldön át a papaya- és lazacrózsaszínig.
Ha biztosak akarunk lenni abban, hogy mi az, ami igazán jól áll nekünk, legjobban a színelemzés segíthet. A színelemzés nem más, mint természetes színeink: a szem-, bőr-, és hajszínünk gondos felmérése, hogy meghatározzuk, milyen ruhaszínek, és milyen árnyalatú szépítőszerek legelőnyösebbek számunkra.

Az évszakpaletták logikája csodálatosan egyszerű: színelemzéssel meghatározzuk természetes színeinket, majd saját évszakunk, a tavasz, a nyár, az ősz, vagy a tél színárnyalataiba öltözünk, és máris a legjobb formánkban lehetünk. Ha a megfelelő színeket viseljük, az emberek először az egyéniségünkre figyelnek fel, és csak később a ruhánkra. Minden évszakpaletta az adott típushoz tartozó nő legelőnyösebb színeit sorakoztatja fel. Csak útmutatóul szolgál azonban ahhoz a számtalan variációhoz, amelyek évről évre megjelennek. Ha már tudjuk, melyik évszakhoz tartozunk, könnyű jól összehangolt ruhatárat létrehozni, mivel a színek egy-egy palettán belül harmonikus összhangban vannak, és nagyszerűen társíthatók egymással.
A négy évszakról elnevezett színrendszer nem korlátoz, hanem felszabadít!
És akkor maradva az aktuális évszaknál, kellemes tavaszt kívánok Mindenkinek!
Hát nem szép így színesben a világ??
Meska tavasz: