Maszkabálba megy a gyerek

Az iskolai és óvodai farsangok erősen megosztják a szülői tábort: az egyik markáns csoportba azok az anyukák és nagymamák tartoznak, akik ilyenkor lelkesen vetik bele magukat a jelmezkészítés jelentette kreatív kihívásokba. Egy másik jelentős csoport tagjai egyszerűen megveszik a jelmezt (amit a pedagógusok többnyire rosszalló fejcsóválással fogadnak). A harmadik táborban azok a szülők szoronganak, akiknek a farsangi jelmezkészítés lehetetlen küldetésnek tűnik.

 

Bármelyik táborba tartozónak is valljuk magunkat, tartsuk szem előtt, hogy a sulis-ovis farsangi bálok lényege nem az, hogy mozifilmek jelmezeit megszégyenítő hacukában villogjon a poronty, hanem az, hogy egy rövid időre kibújhasson a bőréből. Egy párórás gyerekbuliért nem érdemes sem anyagilag, sem idegileg padlóra kerülni. A gyerekjelmezekre is áll, hogy néha a kevesebb több: egyszerű és olcsó megoldásokkal is lehet  látványos eredményt elérni. A kisebb, örökmozgó gyerekek egy komolyabb, összetett jelmezben nem is tudnának önfeledten játszani.


Lássunk néhány maszkabáli villámtippet, amit akár egy este alatt is stresszmentesen megvalósíthatunk!

 

(Megjegyzés: a képeken nem a leírásokhoz kapcsolódó illusztrációk, hanem a Meskán található, egyéb gyermekjelmezek láthatók.)


 

FIÚKNAK:

 


Betörő – csak néhány szakadt cucc kell hozzá, továbbá egy betörősapka vagy fejkendő, egy kispárnahuzat, aminek száját zsineggel bekötjük, hogy zsáknak látszódjék, és egy fekete szemálarc, amit kartonból házilag is elkészíthetünk.

Borostát rajzolunk szemtussal a gézengúznak, a pofijára egy ragtapaszt biggyesztünk, és már be is surranhat a bálba.
 

Csontváz – Fekete szemeteszsákra, fekete tréningruhára, fehér sapkára vagy fejkendőre, fehér szigetelőszalagra és némi anatómiai ismeretekre lesz szükségünk. A zsákon a fejnek és a kezeknek nyílást vágunk, majd méretarányosan felrajzoljuk rá krétával a föbb csontokat. A csontokat szigetelőszalaggal tesszük láthatóvá. A hacuka alá fekete hosszú ujjú felső és szintén fekete hosszúnadrág vagy harisnya viselete ajánlott. A csemete arcát fehérre mázoljuk, orrát és szemét feketével árnyaljuk. A fejére fehér sapkát helyezünk és riadozunk a végeredményen.


Szakács – a leghíresebb séfek bizony férfiak, és ez a tény remek motiváció lehet a kispasinak, hogy a konyhában segédkezzen anyu mellett; farsangon pedig a külsőségeket is megadhatjuk ennek a macsó szakmának. Nem kell hozzá más, mint egy hosszú fehér ing (legjobb, ha álló nyakú, gallér nélküli), egy kockás nadrág (pizsama is remek), egy kötény,  egy papírból készített szakácssapka (fejkendő is megteszi), no meg fakanál vagy habverő a séf kezébe.


LÁNYOKNAK:


Doktornő – kérjük el apu kimustrált fehér ingjét, ebből lesz a köpeny.Az ujját alaposan fel kell tűrni, és a hátánál pár öltéssel érdemes be is szűkíteni. Az ing zsebébe tegyünk játék lázmérőt, a kislány nyakába pedig játék sztetoszkópot. Kész is van!


 

Cigánylány – egy rossz, színes felnőtt szoknya, egy színes blúz és egy színes kendő alkotja a jelmez alapját. A szoknyát méretre vágjuk, hogy pont a bokájáig érjen a kis hölgynek, és beszűkítjük: minél ráncosabb és rongyosabb, annál jobb! A derekára övként rátekerjük a kendőt. Jöhet a smink és a rengeteg feltűnő bizsu!

 

Görög istennő – egy régi fehér lepedőt rendezünk el ókori divat szerint a lánykán, majd egy övvel összefogjuk a derekánál. Bőr karkötők vagy szíjak szolgálnak ékszerként - ezúttal nem a csuklón, hanem a felkaron hordva.
 
További házilag egyszerűen kivitelezhető jelmezrecepteket a hozzászólások között szívesen fogadunk!

 

A cikket illusztráló termékek alkotói: Gerti, Dytke, SzRozika, Kerteszevi, Foltonfolt.

 

KATTINTS IDE! GYERMEK JELMEZEK A MESKÁN!