Kerámia sütőedény samottos agyagból. Kitűnő kemencés sütéshez, de jól használható gáz, illetve villany sütőben egyaránt. Forma és színv...

kézműves termék, készítette: benderobert
késztermék, azonnal szállítható

anyaga: kőcserép
technika: kerámia

vagy
Felhasználó fotó
{{user.name}}
{{user.email}}
Másik e-mail használata
Fizetési és szállítási mód
Bejelentkezés vagy regisztráció
{{ errors.invalidEmailMsg }} Folytatás
Regisztráció
Szállítási adatok
{{ errorMessage('name') }}
{{ errorMessage('email') }}
{{ errorMessage('user_name') }}
{{ errorMessage('password') }}
{{ errorMessage('password2') }}
{{ errorMessage('phone_number') }}
Szállítási cím
{{ errorMessage('country') }}
{{ errorMessage('zip_code') }}
{{ errorMessage('city') }}
{{ errorMessage('house_number') }}
{{ errorMessage('contract') }}
{{ errorMessage('captcha') }}
Jelentkezz be
{{ errors.loginErrorMsg }}
Belépés
Hiba történt a szállítási adatok lekérdezése közben! Hálózati hiba történt, kérjük próbáld újra!
Összesen
Termék ára: {{ product.price }} Ft
Szállítási költség: {{ postagePrice }} Ft
Teljes összeg: {{ totalPrice }} Ft
{{ errors.missingPostageError }}

A vásárlás folyamatban van, kérünk, hogy ne kattints el az oldalról!
{{ errors.checkoutErrorMsg }}

Kenyérsütő kerámia

Kenyérsütő kerámia leírása

Kerámia sütőedény samottos agyagból. Kitűnő kemencés sütéshez, de jól használható gáz, illetve villany sütőben egyaránt. Forma és színvilága megidézi a régi népi fazekasság munkáit. 1250 C égetve. Mérete 28 cm x 26 cm . 1 kilós kenyér süthető benne kényelmesen. Úgynevezett gyúrás nélküli kenyér a legegyszerűbb. Sütéskor nem kell beáztatni az anyaga miatt. Legjobb, ha csak olyan kerámia edényt használunk kenyér sütéséhez, amiben csak kenyeret sütünk, ugyanis a mázatlan edények a zsírokat, a fűszerek ízét valamennyire magukba szívják. A tisztítása nem jelent problémát, a mázatlan kenyérsütőt egyszerűen sütés után száraz konyharuhával kitöröljük. A kenyértészta egyébként nem ragad a liszt miatt az edénybe.A mázas kerámiát egyszerűen elmossuk. Igény szerint küldök receptet hozzá.

Kenyérsütő kerámia jellemzői

kézműves termék, készítette: benderobert
anyag/összetevő

technika

színek

termékkód
2339843

feltöltve
2020. március 15.

megtekintés
alkalommal

kedvencelés

Kenyérsütő kerámia szállítása

Lehetséges szállítási módok és díjai (Magyarországra)
Egy termék
vásárlása esetén
Több termék vásárlása
esetén összesen
Személyes átvétel 0 Ft 0 Ft
Postai küldemény előre fizetéssel 2 500 Ft 2 500 Ft
Postai küldemény (ajánlott) előre fizetéssel 2 800 Ft 2 500 Ft
Postai küldemény utánvéttel 2 800 Ft 2 800 Ft

Kenyérsütő kerámia alkotója: benderobert

benderobert
Az alkotómunka már gyermekkorom óta része az életemnek, már kisgyermekként gyakran ástam puha agyagot a ház körül, amelyből egyszerű figurákat, tárgyakat, edényeket és állatokat mintáztam. Tanulmányaim során igyekeztem a bennem rejlő kíváncsiságot tudással is ötvözni, így minden lehetőséget megragadva egyre mélyebben vetettem bele magam a kerámiaművészet rejtelmeibe.Főiskolai tanulmányaimat Egerben az Eszterházy Károly Tanárképző Főiskolán végeztem rajz - vizuális kommunikáció szakon Nagy B István és Földi Péter keze alatt.
A képlékeny anyag formálása, a tűz varázsa által színeződő agyag határozza meg jelen életemet és remélem a jövőmet is.
A kerámia készítés folyamatának minden fázisa titokzatos és izgalmas út a tökéletes végeredményig. Munkámat befolyásolják a görög, a hettita, a minószi és a korai indián munkák. A formák alapját elsősorban korongozom, majd néha felrakással formázom tovább.
Az alkotás végtelen lehetőségei a formák, a díszítéstechnikák, a kerámia technikák sokszínűségéből adódnak. A kerámiaégetés egy életre szóló kísérletezés és játék.
Új utakat kerestem és jártam be. Az elmúlt 15 évben a hagyományos égetéstől az alternatív égetési módszerekig mindent kipróbáltam. Így ismertem meg a raku technikát is, mely naponta bűvöl el a színek varázsával. A fával való égetés során a kerámia fényezett felületét körbevevő természetes földfestékek a tűz segítségével életre kelnek és létrehozzák a véletlenszerű mintázatokat, amelytől minden darab egyedi és megismételhetetlen. Használati és díszkerámiákat is készítek - sütőedények, kerámia asztali lámpa.
Az elkészült munkák láttán éreztem meg azt is, hogy a raku technikával készült urna egyedisége méltó a földi lét lezárására, a hamvak elhelyezésére, ezért ezen technika felhasználásával évek óta egyedi urnákat is készítek! Az elmúlt időben egyre több család keresett fel azzal a kéréssel, hogy elhunyt rokona részére olyan urnát rendeljen, amely kifejezi és szimbolizálja az elhunytat. Minden egyedi elképzelés megvalósítását művészi szinten tudom vállalni!

kérdésem van a termékkel kapcsolatban

Ajánlott / Hasonló termékek