2020 óta vagy a Meska tagja, de már több mint 1000 terméket adtál el. Gratulálunk!
Köszönjük szépen!
Ha jellemezned kellene az elmúlt éveket, mit mesélnél róla? Milyen Meska alkotónak lenni?
A Meska boltunk folyamatosan felfelé ívelőben van, amiért mi nagyon hálásak vagyunk! Kezdetben lassan indult a boltunk, főleg mivel még mi sem találtuk meg a fő profilunkat, illetve még nem is foglalkoztam vele eleget az elején.
Eleinte gyermekruhákkal és kigészítők gyártásával próbálkoztunk, mivel a varrodánk már évek óta foglalkozott ilyesmivel. Egy osztrák cég foglalkoztatott minket sokáig, rendelésre gyártottunk számukra nagy mennyiségben, viszont miután ők kiléptek a képből, pár évre rá úgy határoztunk, hogy mi is megpróbálkozunk saját termékekkel, így indult a Mincsifashion pályafutása. Sajnos azonban hamar rá kellett jönnünk, hogy a gyermekruha piaca igen telített, rengeteg kézműves és sok más nagyobb cég is foglalkozik ezzel az ággal és hiába szépek és minőségiek a munkáink, az alacsony árakkal és a már ismert kézművesekkel nehéz volt versenyezni. Ettől függetlenül mi nagyon szeretjük készíteni ezeket a terméket, főleg mivel rengeteg kreativitás van benne és imádjuk az olyan visszajelzéseket, hogy "A kislányom/kisfiam nagyon boldog volt, mikor megkapta. Azóta le se teszi!". Emiatt nem is tűnt el teljesen a palettánkról a gyermekeknek szánt termékcsoport, de most már nagyrészben kiegészítőkkel foglalkozunk.
Eközben viszont elkezdtünk foglalkozni a textilmaszkok gyártásával, mivel ebben az időben nagy szükség volt rájuk és mi úgy gondoltuk, hogy ha már kötelező és szükséges, akkor legalább legyen olyan, ami egy kis színt visz a hétköznapokba, öröm őket hordani, gyerekek és felnőttek számára egyaránt. Ebből indult ki az is, hogy készítsünk munkaruhákat. Volt egy szuper, már kipróbált szabásmintánk, ezt édesanyám készítette, más cégeknek már gyártottunk is belőle. Ami viszont újdonság volt, hogy elkezdtem őket mintás anyagokkal vegyíteni, hogy díszesebb, egyedibb legyen egy-egy munkaruha, közben pedig az egyszerűbbeket is megtartottuk, hogy mindenki megtalálja a neki megfelelőt. Maga az ötlet pedig úgy jött, hogy eleinte a varrodában elfekvő pár méter anyaggal próbálkoztam és amikor nem volt elég egy teljes ruha elkészítésére az az a szín, amiből rendelni szeretett volna egy vásárlóm, akkor támadt az az ötletem, hogy mi lenne, ha másik színnel, sőt inkább mintával párosítanám. Nem egy egetrengető innováció, de én nagyon meg voltam elégedve a végeredménnyel és a vásárlómnak is nagyon tetszett, így meg is vette tőlem az elkészített tunikát. Ezután többféle szín- és mintakombinációt találtunk ki és volt is rá érdeklődés, így találtuk meg a fő profilunkat, a munkaruha tunikák készítését.

Miközben kísérletezgettünk az új termékággal, én már próbálgattam a meska boltunkban értékesítgetni, feltölteni a termékeinkkel, de bevallom őszintén, hogy nem tettem bele még ezidáig elég időt és energiát, halogattam folyton, leginkább lustaságból. Egyszer aztán jött egy felhívás a Meskán, egy lehetőség arra, hogy pár napig ingyenesen lehessen feltölteni a termékeinket az oldalra, illetve ezt egy nyereményjátékkal is egybekötötték. Ez arra motivált, hogy kapjak az alkalmon és gyorsan minden olyan termékünket feltöltsem, ami még nem volt fenn a boltunkban, régebbi és újabb terméket is, azokat is amiknek már korábban volt sikere és azokat is amiknek nem annyira. Meg is lett az eredménye, elindult az értékesítés, elkezdtek velünk megismerkedni az emberek és még a nyereményjátékon is nyertünk! Innentől már nem halogattam többet a feltöltést sem.
Nemrég megkeresett egy alkotó ismeretlenül, megkérdezte tőlem, hogy én, aki már egy ideje megnyitotta a boltját és sok terméke van fenn, ajánlom-e a Meskán való értékesítést kezdő alkotóknak is. Aggódott, hogy a belefeccölt pénz és idő talán nem hozza meg az eredményét.
Erre én azt válaszoltam, hogy mivel nagyon korrektek árban és az üzletben is, jól össze tudnak kapcsolni a leendő vásárlókkal, nincs sok vesztenivalója, és mindenképpen megéri megpróbálni. Viszont azt is mondtam neki, hogy az, hogy sikeres lesz-e egy bolt, attól is függ, hogy mennyire dolgozik meg érte az ember és hogy megtalálja-e azt a profilt, ami számára és a lehetséges vásárlók számára is érdekes.
Ezt mi folyamatosan tapasztaljuk is és igyekszünk fejleszteni, új dolgokat kipróbálni, kisebb-nagyobb eredménnyel.
Én személyesen nagyon meg vagyok elégedve a Meskával mint eladó és mint vásárló is!
Termékeid közül a tunikák, munkaruhák a leginkább egyediek, amelyeknek szabása csinos, mintája pedig rengetegféle. Tulajdonképpen amit megálmodik valaki mintázatban, színben, Te azt el is tudod készíteni?
Bármilyen termék kerül is ki az boltba, annak a prototípusát, az első darabjait én magam készítem. Ha nem csak a munkaruhákat nézzük, akkor általánosan igaz, hogy a terméket én magam gondolom ki és készítem el. Persze az sem ritka, hogy egy megrendelővel közösen találtuk ki vagy külön kérésre készítettem szabásmintát, terméket.
Mivel tavaly megszületett a kislányom, így a szabás és varrás részből jócskán kiestem az idei évben, viszont korábban aktívan részt vettem a rendelések gyártásában is, és még fogok is a jövőben.
Volt bármi maradandó, említésreméltó történeted vásárlóval kapcsolatban, aki tunikát rendelt tőled? Akár aki közalkalmazottként, vagy fodrászként dolgozik?
Ezeket a tunikákat először mi egészségügybe gondoltuk ki, az anyagok amiket használunk, azokat a gyártó is elsősorban egészségügybe ajánlja. Viszont időközben kiderült, hogy nem csak nővérek és orvosok között van igény a munkaruháinkra, de például óvodában dolgozók, takarítók, szépségipari dolgozók, masszőrök, kutyakozmetikusok is megkerestek minket.
Van, hogy egy kórházi csapat összeáll és egyben ad le nálunk rendelést, sokan ajándéknak szánják, de már céges szinten munkáltató is keresett meg minket, hogy egységes munkaruhákat készítettne velünk az alkalmazottai számára.
Ilyen például az Optic World, az Újbuda Medical Center, városkánk egyik óvodája, a Hétszínvirág Óvoda, idősek otthonába és több kisebb fogorvosi magánpraxisba is felkértek már minket. Sőt egy japán vendéglő alkalmazottainak is mi készítettük el a munkaruháikat, Gourmet Garden Sushi & Sea Étterem Szegeden. (Kár, hogy picit messze vannak tőlem...)
Mi nagyon büszkék vagyunk arra is, amikor valaki magának rendel egy-egy darabot és arra is, amikor megkeresnek nagyobb tételek készítésére is a cégek.
Korábbi interjúban mesélted, hogy édesanyádat figyelted gyerekként, majd képezted magad és most már a Mincsifashion családi vállalkozásában tevékenykedsz évek óta. Milyen családi vállalkozásban dolgozni? Nálatok hogyan kell ezt elképzelni?
Igen, a varrodát édesapám és édesanyám alapította még születésem előtt, úgyhogy végülis mindig is ez volt előttem. A szabásban azóta segítek, hogy felérem az asztalt, a nyarakat pedig itt dolgoztam végig diákként. Ennek ellenére édesapám próbált más irányba terelni, ami miatt az iskolában gazdaságot és nem varrást vagy a női szabó mesterséget tanultam ki. Azonban végül mégsem sikerült eltérítenie, mivel én nem igazán vagyok az az alkat, akit egy irodába be lehet ültetni, hogy azt csinálja, amit mondanak neki. Én mindig is rajzoltam, kézműveskedtem és kreatívkodtam, már kisgyerekkorom óta. Illetve nekem már tizenéves koromban az volt az álmom, hogy egyszer saját divatmárkám legyen. Sajnos akkor még nem tudtam, hogy mit is kezdjek ezzel az álommal, emiatt nem ebben az irányban indultam. Miután viszont mindenki számára egyértelmű lett, hogy én bizony nem találom a helyemet máshol, így 2018-ban "hazahívtak" dolgozni a szüleim a vállalkozásba, mivel szükség is volt rám. Innentől kezdve viszont szinte rögtön elkezdtem alkotgatni, varrogatni szabadidőmben, először csak a magam örömére, később pedig elkezdtem tesztelgetni, hogy hátha más érdeklődő is lenne az alkotásaimra.
Hogy milyen egy családi vállalkozásban dolgozni, erre nehéz válaszolni. Azt mondanám, hogy nem mindenkinek való és megvannak a maga nehézségei, de persze rengeteg jó oldala van. Mi a családi vállalkozásban úgy működünk, hogy mondhatni ketté vagyunk osztva, szüleim főként a saját megrendeléseikkel foglalkoznak továbbra is 2-3 alkalmazottal, ez varrodai megrendelések és szitanyomás jelenleg. Én pedig, a Húgommal, Timivel karöltve (és mostmár egy nagyon régi barátnőnk is besegít), ebből növesztettem ki a saját ágamat, ami a Mincsifashion, ez viszont a szüleim részével ellentétben kimondottan kézműves ág, mivel egyesével rendelésre készítjük a termékeinket sokszor egyedi igényeknek megfelelve. (Egyébként a Mincsi név a kettőnk beceneceinek összerántása Mici és Rencsy.) Amit például pozitívnak meg tudok említeni, hogy hiába van a vállalkozás kettéosztva, valahogy mindig összefolyunk és segítünk egymásnak.
Szerintem már önmagában az is egyedi, ahogyan készíted a termékeidet, de mivel tudja valaki még személyesebbé tenni a termékedet, amikor rendel tőled?
Rengeteg mintánk és jó sok színünk van. Azokhoz a kombinációkhoz, amiket kiteszek nem is feltétlenül kell ragaszkodni, szabadon lehet kombinálni nálunk ezeket a mintákat és színeket. Lehet kérni, hogy az alaptól eltérően itt vagy ott legyen a minta. A ruha hosszát is pl tudjuk módosítani. Illetve névhímzést is tudnak kérni a termékekre. Néha logót is kérnek, ezt viszont sajnos egy-egy darabra nem tudjuk teljesíteni, mivel ezt mi is csináltatjuk egy külső céggel.
Kiemelkedő nálad az ovisoknak szánt termékpaletta is. Meg tudod mondani, hogy hozzávetőlegesen vajon hány kis óvodásnak/bölcsisnek készítettél már ovis zsákot?
Az szeptemberi tanévkezdés előtti időszakban nagyon keresik ezeket a termékeket és sajnos időszűkében nem is tudunk kiszolgálni mindenkit, aki nálunk vásárolna. Ezen kívül elvétve ugyan, de egész évben érkeznek be ovis termékekre rendelések.
Ha saccolnom kellene, az évek során 4-500 ovisnak, bölcsisnek készítettünk már oviszsákot és egyéb kiegészítőket.
Várható nálad új termék vagy újítás a jövőben, amit már elárulhatunk a Meska vásárlóinak?
Tervem rengeteg van, időnk sajnos viszont annál kevesebb. Most azonban nagyon dolgozunk egy új munkaruhafazonon, hamarosan rendelhető lesz. Ezen kívül dolgozunk azon, hogy az ovis termékeinkből készletről is lehessen vinni majd, ha esetleg készítésre már nem tudunk rendelést felvenni.