Meska: Mesélj kicsit magadról!
Stigmon Juditnak hívnak. Oroszlán havában születtem. Jelenleg gyesen lévő anyuka vagyok. Férjemmel és lányommal eszményi környezetben élünk. Minden alkotó ilyet kíván magának.
Mindig szerettem rajzolni, festeni, "kézműveskedni", mi még iskolában is tanultunk pár technikát. A gyöngyfűzés is köztük volt, de igazából 17 évesen kezdtem gyöngyöt fűzni, de aztán hosszú időre kimaradt az életemből a kreatív alkotás.
Végzettségemet tekintve csecsemő- és gyermek ápolónő voltam, rövid ideig dolgoztam is e hivatásban, de mindig úgy éreztem, hogy az alkotás, a szép dolgok készítése fontosabb az én lelkiségemben. Tanultam lakberendezést, dolgoztam is a szakmában néhány évet, többnyire bútorüzletekben eladóként, olykor tervezőként is. Emellett kaptam egy lökést a sorstól, amikor is újra elkezdtem rajzolni, festeni, kipróbálni a gyertyaöntéstől a gipszig mindenféle alkotó tevékenységet. Végül az ékszerkészítés maradt meg legerősebben, ezen belül a gyöngyfűzés és drótozás. Eleinte kínai kásával kezdtem, aztán jöttek a csiszolt gyöngyök, és majdnem egy időben a Swarovski gyöngyök és az ásvány gyöngyök. Mindig vonzódtam az ezotériához, így a kristályokkal való "munka" közelebb is visz hozzá.
Meska: Mutasd be a boltodat és az Általad képviselt kézműves technikát!
Drótékszereket készítek és gyöngyöt fűzök. Ékszereket készítek. Egy-egy ékszer a kirakatban tovább lendíti a fantáziám, és átalakítom formavilágát "gyöngy és drót nyelvre".
Máskor pedig fejben születnek minták, formák, olykor papíron is. Egyedi ékszereket készítek; egy-egy darabon sokáig dolgozom, mert a tökéletes harmóniára törekszem. Hiszek az ásványok kisugárzásában, ezért sosem párosítanék számomra két össze nem illő anyagot. Ha megkérnek rá és időm engedi, szívesen elkészítek más színű ékszert egy előző mintájára, de bevallom jobban szeretek szabadon alkotni és azt megmutatni. Ettől is egyedi az ékszer. Előfordul boltomban olyan ékszer ami nem az én agyszüleményem, de nem szégyellem jelezni ha más ötlete valósult meg, de azt sem, ha valamit én terveztem és készítettem. Leginkább ez éltet, ha megvalósíthatom az elgondolásaimat. Legtöbbször egyébként egészen más keveredik ki, mint az eredeti elgondolás, vagy rajz. De ez a legjobb benne, és ez az én leckém is, hogy ne ragaszkodjak görcsösen egy formához, színhez stb...
Meska: Mióta meskázol, hogyan találtál rá a Meskára?
2009-ben egy szintén meskázós ismerősöm ajánlotta az oldalt. Gyorsan rászántam hát magam a regisztrációra és izgatottan vártam, vajon megfelelek-e az elvárásoknak. Azóta néhány ékszerem, tette (remélem) boldoggá a tulajdonosát. Magam is vásároltam másoktól.
Meska: Az alkotás mellett mivel töltöd szívesen a szabadidődet?
Jelenleg még azt sem mondom, hogy alkotnék, mert 2,5 éves lányom leköti minden időmet. Emellett új életformát is választottunk, amikor vidékre költöztünk, ezzel gyümölcsfák, szőlő együtt járt. Megtanultam (még tanulom) lekvárt, befőttet készíteni. Kenyeret sütni. A kertben és a ház körül mindig van mit tenni, tavasztól őszig. Emellett szeretek olvasni, a zene fontos az életünkben. Szeretem a filmeket, sokféle műfajban.
Meska: Hogyan képzeled el magad tíz év múlva?
10 év múlva remélem megadatik majd, hogy önmagammal és a természettel harmóniában éljek. Amit majdnem 10 éve elkezdtem, még nem érzem kiforrottnak, de érzem, hogy nem véletlenül választottuk egymást az ásványokkal, ha most még nem is hangsúlyos.
Meska: Szerinted mire figyeljen az, aki sikeres eladó szeretne lenni a Meskán?
Húú, ez nehéz kérdés, nem vagyok jó üzletember. A megbízhatóság és minőség, a jó kommunikáció, megfelelő és gyors reagálás; mindez követelmény számomra. Az eredetiség és a pozitív kisugárzás valahogy a monitoron keresztül is hat.