Meska: Mesélj kicsit magadról!
Zalai Bélának hívnak, Zalaegerszegen lakom a csodálatos szépségű dimbes-dombos Göcsejben. Amióta az eszemet tudom, a Természet csodái és legfőképpen az állatok érdekelnek. Alig tanultam meg beszélni, de már kívülről tudtam az összes állat nevét az otthoni könyvekben. Már az óvodában is frászt hoztam az óvónénikre, mivel elég gyakran állítottam be valamelyik frissen szerzett kedvencemmel (béka, gőte, csíbor, gyík, szarvasbogár, stb) a csoportunkba. Elhatároztam, ha nagy leszek, biológus leszek és mindenféle izgalmas trópusi expedíciókban fogok részt venni, mint Gerald Durell vagy David Attenborough. Aztán nagy lettem és biológus lettem. Még trópusi expedíción is voltam!
Aztán később rájöttem, hogy ez a szakma sem fenékig tejfel és munkát találni sem egyszerű.
Mivel gyermekkorom óta imádok rajzolni, barkácsolni és úgy általában mindenféle alkotó munkát végezni, elkezdtem inkább ilyesmikkel foglalkozni. Festettem növény és állathatározókat, tanösvény táblákat, karikatúrákat, majd pedig nekiláttam a fafaragásnak. Elvégeztem egy népi faműves iskolát és megismerkedtem idősebb mesterekkel, akihez rendszeresen járok ellesni a mesterség apró titkait. Persze a Természet iránti szeretetem sem halványult és a biológiától sem fordultam el. Ha éppen nem fúrok-faragok, akkor madárgyűrűző bemutatót tartok gyerekeknek vagy a pókok életét lesem.
Meska: Mutasd be a boltodat és az Általad képviselt kézműves technikát!
Elsősorban csontból készült medálokat készítek. Nagyon megtetszettek az új-zélandi maorik csontfaragásai és úgy gondoltam, hogy én is megpróbálkozom velük. Mivel a magyar népművészetnek is nagy rajongója vagyok, így kicsit bővítettem a kínálatot és próbálok a hazai népi motívumokból is meríteni. Sajnos egyenlőre panelházi suttyó vagyok, így komolyabb faműves dolgokat nem tudok megcsinálni, mivel ahhoz műhely kéne és már így is háborúban állok a házban lakókkal az erkélyen történő csontcsiszolás és fűrészelés miatt. Így most még csak ritkán készítek fából dolgokat és azok is inkább apró tárgyak, pásztorfaragások. Idővel azonban szeretném bővíteni a kínálatot, mert sok olyan ötletem van, ami jelenleg hiánycikk a Meskán.
Meska: Mióta meskázol, hogyan találtál rá a Meskára?
2010-ben regisztráltam. Egy ismerősöm iwiw profilján láttam meg az oldal linkjét. Meglátni és megszeretni pedig egy pillanat műve volt!
Meska: Az alkotás mellett mivel töltöd szívesen a szabadidődet?
Hú, azt felsorolni is nehéz! Mivel az életben maga az élet szép, vagyis kihasználni minden percet és kipróbálni mindent amit csak lehet, így nem sokat ülök otthon a fenekemen. Szeretek utazni, túrázni, vitorlázni, szalonnát sütni, madarászni, sörözni a barátokkal, néptáncolni, pásztorfurulyán játszani (a másik ok, amiért haragszanak rám a lakók), festeni, satöbbi, satöbbi...Kár, hogy mindenre nem jut egyformán időm!
Meska: Hogyan képzeled el magad tíz év múlva?
Remélhetőleg ugyanígy, csak őszebb (és valószínűleg kevesebb) hajjal és a panel helyett egy göcseji parasztházban.
Meska: Szerinted mire figyeljen az, aki sikeres eladó szeretne lenni a Meskán?
Sok mindenre! Első a minőség és egyediség! A vackot és a tucatterméket hagyjuk meg a Teszkónak. A minőségi kézimunkának mindig megvan a becsülete. Minden terméket úgy csinálj, mintha magadnak vagy a szeretteidnek csinálnád! Légy barátságos és segítőkész a vásárlókkal!
Az ízléses, jó fotó is nagyon el tudja adni a terméket (bevallom, ezen van még mit csiszolnom). Érdemes gyakran feltölteni az új dolgokat, hogy minél többen lássák. Ha egyszerre több kész terméked van, érdemes nem egyszerre, hanem pár perces vagy órás időközönként feltölteni.