Itt a farsang, áll a bál!
2014. január 09. - Szerző:
Meska
Vízkereszttel megkezdődött a farsangi, báli időszak, mely egészen hamvazószerdáig (2014-ben márc. 5.) tart.
Tovább a bejegyzéshezVízkereszt
2014. január 03. - Szerző:
Meska
A vízkereszt, más néven háromkirályok vagy epifánia keresztény ünnep, amelyet általában január 6-án ünnepelnek, ám a római katolikus egyházban sok helyen a legközelebbi vasárnapra tolják ünneplését.
Tovább a bejegyzéshezSzilveszteri és újévi hagyományok
2013. december 31. - Szerző:
Meska
Régi magyar szilveszteri és újévi hagyományok célja mindig is az volt, hogy a következő évre egészséget, bőséget, szerencsét és boldogságot varázsoljanak.
Tovább a bejegyzéshezUj hold, fényes nap, bocsáss kapun átul
2013. december 05. - Szerző:
bmgabriella
A régiek gondosan számon tartották az „esztendők forgását”. Többféleképpen is. Tudunk tavasz és őszi újévről, bizonyos kultúrákban nyár végén, másutt tél közepén volt az év vége. De egyvalamiben ezek az „időszámítások” megegyeztek: a természet, a kozmosz áradó-apadó, elmúló-visszatérő erőit, jelenségeit, azaz a természeti idő ritmusát vették alapul.
Tovább a bejegyzéshezKészítsünk öko ajándékzsákot
2013. november 25. - Szerző:
pannika
Készítsünk 30 perc alatt textil ajándéktartó zsákocskát az ünnepekre. Nem csak szebb, egyedibb, ötletesebb, hanem természetbarátibb is, ellentétben műanyag társaival, melyeket minden évben eldobunk és csak szemét lesz belőlük. Ez a mikulás zsákocska tartósabb és akár több éven keresztül is felhasználható. Ezért érdemes a névtáblát levehetőre készíteni. Örömteli alkotást, jó munkát kívánok az elkészítéséhez!
Tovább a bejegyzéshezAdventhez közeledvén
2013. november 21. - Szerző:
Meska
A fák lassan lehullajtják az összes levelüket, előkerülnek a téli kabátok, csizmák. Közeleg az adventi időszak, amikor is ünneplőbe öltöztetjük otthonunkat és szívünket is.
Tovább a bejegyzéshezToll-síp, szólj!
2013. november 18. - Szerző:
sipmuhely
A Márton-nap környéki "bőségvarázsló" lakomák hagyományos fogása a libasült. A lúd megbecsült dísze volt a régi baromfiudvaroknak; nem csupán húsát fogyasztották, de az éber, érces hangú gúnár nemritkán elriasztotta a tolvajokat, kisragadozókat is. Pihetolla a dunnák, párnák értékes töltőanyaga volt, de nagy szárnytollai sem mentek veszendőbe: hajdanán íróeszközt vagy kenőecsetet, tollseprűt... vagy épp tollsípot készítettek belőlük.
Tovább a bejegyzéshezFénlik a' Nap fényességgel
2013. szeptember 13. - Szerző:
bmgabriella
Észrevettük-e már, hogy a magyar népi díszítőművészet tárgyai – ruhák, ékszerek eszközök stb. – milyen harmonikus egységbe foglalják a tárgy funkcióját, hasznosságát és annak díszeit: a faragást, festést, hímzést? Miként van az, hogy a gyöngyös párta, a húsvéti tojás, a sulyok, a támlásszék s még annyi más tárgy nem választható el a rajta látható díszítéstől, az abban rejlő látásmódtól, harmóniától?
Tovább a bejegyzéshezNew Yorktól -Tokióig
2013. szeptember 05. - Szerző:
Meska
Ki ne vágyna egy világ körüli utazásra? Úgy gondoltad ez csak az igazán szerencséseknek adatik meg? Velünk most sikerülhet. Meskás termékekkel kalauzolunk el New Yorktól egészen Tokióig. Ezen a kiruccanáson találkozhatsz a különböző népek jellegzetességeivel, a modern stílustól az ősi jelekig. Ha becsempészed ezeket az alkotásokat az életedbe, minden nap egy utazás lehet. Jó felfedezést!
Tovább a bejegyzéshezMasnikutatás / 2: japán masnik
2013. szeptember 04. - Szerző:
Belinda
A sors és a karkötőim, meg még sokféle horgolmány úgy hozták, hogy "masnikban utazom". Másnál is megfigyeltem már a masnimániát: nőknél szinte ösztönös a vonzalom irántuk. Érdemes hát kicsit mélyebben is elmerülni rajongásunk tárgyának históriájában. Hölgyeim (és érdeklődő urak), masniutazásunk folytatódik! Ezúttal Japánba teszünk egy masniügyi tanulmányutat.
Tovább a bejegyzéshez